Městská knihovna Buštěhrad - úvodní stránka

+420 312 250 955
Revoluční 1, Buštěhrad

Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvodní stránka » Dětské oddělení » Nabídka pro školy

Nabídka pro školy

Městská knihovna Buštěhrad má ráda své mladé čtenáře a spolu s nimi podniká řadu akcí. Knihovna dnes už není tichým místem, kde se nesluší mluvit, když ostatní čtou nebo po něčem pátrají. Dnes je živým místem, kde si děti hrají, společně čtou, malují a ve světě knih a obrázků jsou zkrátka doma.

Nejužší spolupráci s městkou knihovnou udržuje tradičně Základní škola Buštěhrad, která již od roku 2013 pravidelně připravuje slavnostní Pasování čtenářů, kdy noví prvňáčci v květnu přijdou na buštěhradský zámek a čtou, recitují, zpívají a každý získává průkaz čtenáře a svoji první knihu. Celé školní třídy pravidelně chodí na Školu v knihovně, kde jim paní knihovnice spolu s paními učitelkami předvedou, jak se s knihami správně zachází, jak a kde jsou knihy uloženy, jak si je může každý vypůjčit. Děti se pak samy v knihovně zabydlí, v dětském oddělení si hrají, prohlížejí a čtou a na konci dne se jim ani z knihovny nechce domů.

Spolu se ZUŠ Buštěhrad probíhají pravidelné Výtvarné výstavy na témata z literatury, ročních období, o našem městě, apod. V současnosti ve druhém patře buštěhradského zámku probíhá výstav obrázků a keramických sošek draků.

Knihovna spolupracuje i s buštěhradskými školami, spolky a dobrovolníky. S MŠ Buštěhrad a Rodinným centrem Pelíšek se každým rokem v dubnu scházejí na Noc s Andersenem aneb Spaní v Pelíšku.

Věčně mladými seniory vznikla výtvarná soutěž na literární témata Z pohádky do pohádky, kdy děti malují, co všechno vyčetly v knížkách a své obrázky přihlásí do soutěžní výstavy s vyhlášením vítězů v městské knihovně.

Spolek chovatelů harckých kanárů pro děti připravuje i pravidelnou přednášku s prohlídkou soutěžních zpěvných kanárů s názvem Pěvec i zachránce, která probíhá každý rok v prosinci v rámci kvalifikačních soutěží do národních a mezinárodních mistrovství.

A v neposlední řadě buštěhradský ochotnický spolek Divadlo KiX ve spolupráci s knihovnou vede dětský dramatický kroužek Kixindlíci, kdy spolu s dětmi připravují příležitostná vystoupení na buštěhradských jarmarcích, masopustu, při rozsvícení vánočního stromu, apod. Na všechny akce je vstup volný.

© Městská knihovna Buštěhrad 2018 - 2024 | Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus